ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО
Голова господарського суду Начальник ГУ МВС України в
Автономної Республіки Крим Автономній Республіці Крим
______________ С.Г. Лазарев _____________М.А. Слєпаньов
09.04. 2013 11.04. 2013
Командир батальйону СБСМ «Грифон»
при ГУ МВС України в АРК
______________ М.Ш. Азізов
11. 04. 2013
Інструкція
щодо здійснення контрольно-пропускного режиму в приміщення господарського суду
Автономної Республіки Крим особовим складом СБСМ „Грифон” при ГУ МВС України в Автономній Республіці Крим
(згідно наказу МВС та ДСА України №102/765 от 12.09.2005)
Обов'язки постового щодо несення служби в приміщеннях судів та виконання контрольно-пропускного режиму.
1. Наряд спецпідрозділу судової міліції, який задіяний для здійснення охорони приміщення суду, повинен складати не меньше 2-х осіб.
2. Наряд судової міліції не може бути знятий з поста несення служби для виконання функцій інших підрозділів міліції, в тому числі для підтримання громадського порядку на інших об'єктах, не пов'язаних з охороною приміщення суду, виконання функцій щодо державного захисту суддів, працівників суду, забезпечення безпеки учасників судового процесу.
3. Під час прийняття приміщення суду під охорону постовий зобов'язаний перевірити справність засобів зв'язку та охоронно-пожежної сигналізації, освітлення, наявність обладнання і технічних засобів, які використовуються для забезпечення охорони, провести обхід приміщення та прилеглої території, під час якого перевірити цілісність вікон, грати на вікнах, дверей, запорів, замків, печаток, стін, а також відсутність в приміщенні сторонніх осіб.
4. На момент несення служби в приміщенні суду постовий поступає в оперативне підпорядкування голови суду (особи, яка на момент відсутності голови суду виконує його обов'язки) або керівника апарату суду (особи, яка його заміщує).
5. Постовий повинен дотримуватися високої культури спілкування, шанобливо ставитися до громадян, керівників і співробітників, інших осіб, з якими у нього виникають відносини під час виконання своїх посадових обов'язків.
6. Під час несення служби наряду забороняється самовільно залишати місце служби, змінювати порядок її несення, відволікатися від виконання обов'язків та послаблювати пильність (спати, лежати, читати, приймати їжу в невстановлений час), одержувати від сторонніх осіб будь-які предмети (згортки, пакети, конверти тощо).
7.Постовий здійснює пропуск осіб до приміщення суду відповідно до Правил пропуску осіб до приміщень судів та на їх територію транспортних засобів, які щороку погоджуються з головою відповідного суду.
8.Пропуск осіб до приміщення суду здійснюється з понеділка по четвер в робочий час с 9.00 до 18.00, в п'ятницю с 9.00 до 16.45. В обідній час с 13.00 до 13.45 пропуск осіб до приміщення суду не здійснюється.
9.Дані про осіб, які прибули до приміщення суду, постовий повинен заносити у журнал відвідувачів.
10. До приміщення суду допускаються:
10.1. Судді та працівники апарату відповідного суду - за пред'явленням службового посвідчення;
10.2 . Особи, які беруть участь у господарських справах при пред'явленні ухвали суду та документа, який засвідчує особу (у разі, якщо в особи відсутнє посвідчення, міліціонер через судового розпорядника або секретаря судового засідання з'ясовує особу прибулого) і в подальшому виконує вказівки головуючого в судовому засіданні;
10.3. Народні депутати діючого скликання відповідно до частини 3 статті 17 Закону України „Про статус народного депутата України" - за пред'явленням посвідчення;
10.4. Судді, а також судді, які перебувають у відставці - за пред'явленням посвідчення судді чи посвідчення судді у відставці з обов’язковим попередженням про це голови суду (особи, яка виконує його обов’язки);
10.5. Працівники засобів масової інформації - за пред'явленням документа, що засвідчує особу, з повідомленням про це керівника апарату суду. Проведення документування судового засідання за допомогою аудіо-, відіо-, кіно-, фотоапаратури здійснюється з дозволу голови суду чи головуючого судді в порядку, встановленому процесуальним законодавством;
10.6. Медичний персонал служби швидкої медичної допомоги, працівники пожежної та аварійної служб - після відповідного запису в журналі відвідувачів;
10.7. Працівники правоохоронних органів під час виконання ними службових обов'язків та для прийняття участі в господарських справах - за пред'явленням службового посвідчення;
10.8. Практиканти та інші особи, які залучаються до тимчасового виконання робіт у приміщеннях суду згідно зі списком, затвердженим керівником апарату відповідного суду, після пред'явлення документа, який засвідчує особу;
10.9. Особи, що прибули на відкриті судові засідання - за пред'явленням документа, який засвідчує особу.
11. У разі аварій, виходу з ладу технічних комунікацій працівники судової міліції пропускають на територію робітників відповідних міських ремонтних служб із занесенням їх прізвищ і часу роботи в журнал відвідувачів та негайно повідомляють голову суду або керівника апарату.
12. Усі особи, що прибули до суду в особистих справах, не пов'язаних з присутністю в судових засіданнях, а також особи, які зазначені в п.п. 11.4, 11.5, 11.6, 11.7 Інструкції, пропускаються в приміщення суду після пред'явлення документа, що засвідчує особу, та погодження з суддею або працівником суду, до якого ця особа прибула, дані про що заносяться до журналу відвідувачів.
13. Порядок в'їзду транспортних засобів на територію суду.
13.1. В'їзд транспортних засобів на територію суду здійснюється через пункт пропуску транспортних засобів, обладнаний технічними засобами контролю та зв'язку.
13.2. Вхід (вихід) осіб через пункти пропуску транспортних засобів на територію (з території) суду
14. В'їзд на територію судів дозволяється:
14.1.Транспортним засобам за списком, затвердженим головою суду або керівником апарату суду.
14.2. Транспортним засобам служб з вивозу твердих побутових відходів, служб швидкої медичної допомоги, пожежної й аварійної за викликом та у супроводженні і під контролем працівників судової міліції, які здійснюють пропуск осіб у приміщення суду.
15. Обмеження щодо пропуску осіб до приміщень суду:
15.1. Під час проведення закритих судових засідань пропуск осіб до залу судового засідання обмежується постановленою мотивованою ухвалою головуючого в судовому засіданні.
16. Забороняється пропуск осіб до приміщення суду:
16.1.У стані сп'яніння (алкогольного чи наркотичного), що ображає людську гідність і громадську мораль.
16.2. З тваринами.
16.3. З легкозаймистими, вибухонебезпечними, радіоактивними та отруйними речовинами.
16.4. З колюче-ріжучими предметами.
16.5. З валізами, господарськими сумками, пакетами, розмір яких перевищує 45x35x15 см.
16.6. В одязі пляжного характеру.
16.7. У верхньому одязі (куртка, пальто, плащ, шуба тощо).
17. Порядок несення служби у нічний час:
17.1. У нічний час постовий зобов’язаний знаходитись на посту несення служби та здійснювати візуальне спостереження за територією суду за допомогою камер відеоспостереження.
17.2. Кожні дві години постовий зобов’язаний здійснювати обхід приміщення суду, покидати будівлю зобороняється. При цьому один постовий, який входить до складу наряду, зобов’язаний знаходитись на посту несення служби.